English

"Suyun Hakça Paylaşımı Projesi" Kapsamında Anlık İzleme Ziyareti Gerçekleştirildi 29.11.2018 17/46

Mucur İlçe Özel İdaresi, Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında “Suyun Hakça Paylaşımı” isimli proje ile 697.336,60 ₺ hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

“Suyun Hakça Paylaşımı” projesi kapsamında Mucur İlçesine bağlı Karakuyu ile bu köye bağlı Rışvan Mahallesi, Devepınarı, Yörücek, Kızılağıl ve Büyükkayapa köylerine suyun herkesçe eşit kullanılması hedefi doğrultusunda su kollektör ve entegre su dağıtım pano sistemleri kurulması, buna ilaveten Büyükkayapa Köyünün yetersiz olan su ihtiyacını karşılamak amacıyla köyün güneyinde bulunan yeni bir su kaynağının devreye alınarak su deposuna basacak terfi hattının kurulması hedeflenmektedir.

Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından “Kırşehir Mucur İlçesi Karakuyu Grubu Köyleri İçme Suyu Tesisi Yapım İşi” 04.09.2018 tarihinde ihaleye çıkılmış olup bekleme ve itiraz süreleri sonunda iş yüklenici FA İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. Firmasına ihale edilmiştir. 28/09/2018 tarihinde yer teslimi yapılarak yüklenici tarafından yapım işine başlanmıştır.

Ajansımız İzleme Değerlendirme Birimi tarafından 22.11.2018 tarihinde “Suyun Hakça Paylaşımı” projesi için anlık izleme ziyareti gerçekleştirilmiştir. Proje ortağı Kırşehir İl Özel İdaresi’ nde bulunan Proje Ofisine gidilerek ihale dosyası kontrol edilip bilgi paylaşımı yapılmıştır. Daha sonra Mucur İlçesine bağlı Karakuyu ile bu köye bağlı Rışvan Mahallesi, Devepınarı, Yörücek, Kızılağıl ve Büyükkayapa köylerine izleme ziyareti gerçekleştirilmiştir. Büyükkayapa Köyünde köy içleri ve kaynaktan su deposuna kadar olan terfi hatları ve elektrik altyapılarının kazı ve borulama çalışmalarının tamamlandığı ve kollektör montajlarının tamamlanmak üzere olduğu gözlemlenmiştir. Küçükkayapa, Karakuyu Köyü ve Karakuyu Köyüne bağlı Rışvan Mahallesinde köy içleri terfi hatları kazı ve borulama çalışmalarının tamamlandığı ve kollektör montajlarının tamamlanmak üzere olduğu gözlemlenmiştir. Kızılağıl, Devepınarı ve Yörücek Köylerinde ise kazı ve borulama çalışmalarına başlandığı ve halen devam ettiği gözlemlenmiştir. Ayrıca bütün köylerde proje tanıtım tabelalarının montajlarının yapıldığı gözlemlenmiştir. Yüklenici firma yetkilileri tarafından genel ilerleme ve iş programının ilerleme süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve işin yaklaşık % 75 oranında tamamlandığı gözlemlenmiştir.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz