English

Proje Planlama Eğitimleri ve Teknik Yardım Toplantıları Tamamlandı 09.03.2016 17/16

Proje Planlama Eğitimleri ve Teknik Yardım Toplantıları Tamamlandı

Ahiler Kalkınma Ajansı KOBİ Geliştirme Mali Destek Programı kapsamında TR71 Bölgesi’ndeki illerde potansiyel yararlanıcılara yönelik Proje Planlama Eğitimleri ve Teknik Yardım Toplantıları düzenlendi.

Eğitimlerin birinci gününde Proje Döngüsü Yönetimi, Mevcut Durum Analizi, Paydaş Analizi, Sorun Analizi, Hedef Analizi, Strateji Analizi, Mantıksal Çerçeve Matrisi ve Bütçe Hazırlama konu başlıkları anlatıldı.

Eğitimlerin ikinci gününde uygulamalı olarak Sorun, Hedef ve Strateji Analizlerini takiben örnek Mantıksal Çerçeve katılımcılarla birlikte hazırlandı.

Teknik Yardım Toplantılarında ise, 2016 Yılı KOBİ Geliştirme Mali Destek Programı içeriği ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden başvuru formu düzenlenmesi konusu anlatıldı. Teknik Yardım Toplantıları katılımcıların sorularının cevaplandırılması bölümü ile sona erdi.

22 Şubat tarihinde Niğde’de başlayan eğitim ve toplantılar 8 Mart’ta Aksaray’da tamamlanmış olup Proje Planlama Eğitimlerine TR71 illerinden toplam 149 kişi katıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz