English

Niğdeli Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı 27.08.2014 10/18

Niğdeli Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın KOSGEB, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası, Bor Ticaret ve Sanayi Odası ve Çamardı Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere, Niğde Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr.Cevahir Uzkurt, Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ,  Nitso Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, , KOSGEB Niğde İl  Müdürü  Mehmet Haşim Karaman,  Ahika Genel Sekreter Vekili Zekeriya Ay, Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Bor Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eriç, Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, Öz İplik İş Niğde Şube Başkanı Mehmet Avşar, bazı oda yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

KOSGEB  Niğde Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Haşim Karaman ve NİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu’nun ardından kürsüye Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç Dr. Cevahir Uzkurt  geldi. Uzkurt konuşmasında; sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarının bundan sonra Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) verdiği finansal desteklerle yeni iş alanları ve istihdam alanlarına imkan sunan ve Niğdeli iş adamları olarak karşılarına çıkacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından katılımcılara ve kursiyerlere plaket ve sertifikaları taktim edildi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz