English

Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve AHİKA tarafından Niğde’de 01.12.2017 14/09

Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve AHİKA tarafından Niğde’de

AHİKA sorumluluk bölgesi içerisinde yer alan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde faaliyet gösteren kurumlar ile işbirliği ve koordinasyonu arttırma hedefi kapsamında düzenlenen çalıştayda, işbirliği kültürünün artırılmasına yönelik yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Programda konuşan Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil, yapılan çalışmalarda il düzeyinde işbirliği kültürünün zayıf olduğunu belirtti. İşbirliğini artırmanın önemli olduğunu belirten Yeşil, "Bu sorunların aşılması içinde kooperatif ve birliklerin yapılarının güçlendirilmesi ve bunların daha aktif hale getirilmesi gerektiğini ifade etti. Yeşil; bu kapsamda Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı böyle bir çalışma yaparsa, işbirliği kültürünü geliştirmeye yönelik bazı çözümler üretebiliriz." dedi.

Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Asım Baş da kurum olarak kooperatifleri ve birlikleri, paydaşları olarak gördüklerini dile getirdi.

Daha sonra AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, çalışma kültürünü artırmanın sağladığı katkılara ilişkin birer sunum yaptı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz