English

Nevşehir Kariyer Fuarı ’nın 3. sü Gerçekleştirildi 11.12.2014 14/39

Nevşehir Kariyer Fuarı ’nın 3. sü Gerçekleştirildi

Nevşehir İş-Kur Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ahiler Kalkınma Ajansı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların destekleriyle gerçekleşen 3. Kariyer Fuarı Nevşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuara Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Belediye Başkan Vekilleri, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız,  Meclis Başkanı Seyit İnce, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İş-Kur Nevşehir İl Müdürü İlhan Temel’in açılış konuşmasıyla başlayan organizasyonda söz alan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yeni girişimci ve yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirterek “Bu tür fuarlar girişimci adaylarının eğitimi ya da kariyer alanlarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır” şeklinde konuştu.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da yaptığı konuşmada İş-Kur’un geleceğin meslekleri ile yeni nesli buluşturma konusunda önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini dile getirerek, “İş-Kur gençlere gelecekte mesleki kariyerlerini belirlemeleri konusunda önemli çalışmalar yapıyor” dedi.

Nevşehir Kariyer Fuarı’nda Girişimcilik konulu bir konferans veren Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu da iş yaşamındaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Protokolün kurum stantlarını gezmesiyle öğleden önceki bölüm tamamlandı.

Organizasyonun öğleden sonraki bölümünde Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, öğrencilere yönelik bir sunum gerçekleştirdi.    

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz