English

Mercedes Benz Geleneksel Tedarik Buluşması Aksaray'da Gerçekleştirildi 13.05.2016 16/49

Mercedes Benz Geleneksel Tedarik Buluşması Aksaray'da Gerçekleştirildi

Mercedes Benz firmasının geleneksel tedarik buluşması 10 Mayıs 2016’da Aksaray’da yapıldı. 
Mercedes Benz Firmasının daveti üzerine, Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray Yatırım Destek Ofisi, Aksaray’da Yatırım olanakları ve 5. Bölge teşvikleri hakkında yerli ve yabancı firmalardan oluşan yaklaşık 300 tedarikçisine bilgilendirme yaptı. Ayrıca workshop şeklinde birebir yatırımcılara, yatırım süreci ve yatırım teşvik unsurlarının uygulanması hakkında bilgi verildi.

Bilgilendirme neticesinde, Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yatırımı bulunan Alman DANA firması yetkilileri Türkiye’deki yatırım teşviklerinin kendileri için çok cazip olduğunu ve bu şartlarda Aksaray’da yatırım yapabileceklerini belirttiler.

Daha sonra AHİKA Aksaray Yatırım Destek Ofisi koordinasyonuyla yatırımcı firma ile Aksaray Organize Sanayi Bölgesi ziyaret edilerek, OSB Müdürlüğünün önermiş olduğu uygun yatırım yerleri firma yöneticilerine gösterildi.

Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yatırımı bulunan Mercedes Benz’in Almanya’daki firmasına tedarikçi olan DANA firması yılda 39000 şaft üretim kapasitesi ile 10 Milyon€ Aksaray’da yatırım planlamaktadır. Firma yöneticileri, Aksaray Yatırım Destek Ofisinden almış olduğu bilgileri üst yönetimi ile paylaşıp 2 hafta içinde Aksaray Yatırım Destek Ofisi'nin koordinasyonunda yatırım yeri, tedarikçi gibi konuları netleştirmek üzere tekrar Aksaray’a geleceklerini belirttiler.

Günün sonunda Mercedes Benz firması yöneticileri yararlı görüşmelerden dolayı Aksaray Yatırım Destek Ofisi’ne teşekkür ederek, Satın Alma Bölümünün Aksaray’da yatırım planlayan tedarikçileri bilgilendirmek üzere Aksaray Yatırım Destek Ofisi ile sürekli iletişimde olacağını belirttiler

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz