English

Kuveytli İşadamı KAHN AHİKA’nın Daveti İle Aksaray’da Temaslarda Bulundu 28.07.2015 12/21

Kuveytli İşadamı KAHN AHİKA’nın Daveti İle Aksaray’da Temaslarda Bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri bölge illerindeki yerli ve yabancı yatırımcıları yatırım yeri, yatırım teşvikleri ve yatırım süreci hakkında bilgilendirmenin yanı sıra illerin ihracat potansiyeli arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Aksaray Yatırım Destek Ofisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile Kuveytli İş adamı Aqeel Ahmed KAHN ile 3 aydan bu yana yaptığı görüşmeler neticesinde firma yetkilisini Aksaray’a davet etti.

22 Temmuz 2015 tarihinde Aksaray’a gelen Aqeel Ahmed KAHN ilk olarak Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOÇAŞ’ı ziyaret ederek temaslarda bulundu. KAHN, daha sonra Aksaray’da yonca ihracatı yapmak isteyen firmalar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

Kuveyt, Bahreyn ve Dubai pazarının en büyük Yonca tedarikçilerinden olan ve Irak, Suriye krizinden sonra hedef olarak Türkiye’ye yönelen Kuveytli iş adamı KAHN, ziyareti sırasında “Aksaray Yoncası”nın kalitesini oldukça beğendi. Kuveytli İşadamı Ağustos ayında 4 konteynır sipariş verdikten sonra yıllık bazda yaklaşık 800 ton yonca siparişi için Aksaraylı yonca üreticileri ile sözleşme yapacağını belirtti. Ayrıca firma yetkilisi Aksaray’ın yatırım için çok uygun bir konumda olduğunu ifade ederek ilerleyen dönemlerde yonca üretimi ve diğer alanlarda da Aksaray’a yatırım yapabileceğini de vurguladı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz