English

'Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat' Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi 09.11.2015 16/20

'Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat' Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Ahiler Kalkınma Ajansının desteği ile Valiliğimizce yürütülen 'Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat' Projesi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Ağalar Konağında gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk'ün yanı sıra Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Burhanettin Öksüm ve protokol üyeleri eşleri ile birlikte katıldı.

Çeşitli şekillerde şiddete maruz kalmış kadınların ve suça sürüklenen çocukların topluma kazandırılmasını hedefleyen ve bir yıl devam edecek olan projede çeşitli eğitim ve gezi programları düzenlenecek.

Valiliğimizce yürütülen Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesinde İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortakları olarak yer alıyor.

Haber Linki

http://kirsehir.gov.tr/yeni/Default.asp?p=h&ID=1097

ÇOCUKLARA YÖNELİK SPORTİF FAALİYETLER

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda bulunan öğrencilerimize yönelik olarak yaz spor okullarına yönlendirme yapıldı. Bu kapsamda 100 öğrencimize çeşitli sportif malzeme yardımı yapıldı. Proje kapsamında yer alacak tüm çocuklara sportif ve sosyal faaliyet malzemeleri dağıtımı yapılmaktadır.

PROJE OFİSİNİN HAZIRLANMASI

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE ofisinde proje yürütücüleri için bir ofis hazırlanmış bunlarla ilgili malzeme alımı yapılmıştır.

KADINLARA YÖNELİK İŞKUR YÖNLENDİRME FAALİYETLERİ

Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün yönlendirmesi ve kontrolü ile ihtiyaç sahibi kadınlarımız toplum yararına çalışma programı kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumalarda 8 aylığına çalışmaya başlamışlardır.

AİLE VE ÇOCUKLARA YÖNELİK EV ZİYARETLERİ

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü çocuk şubesi, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü ve Denetimli serbestlik il müdürlüğü sosyal hizmet uzmanları tarafından daha önceden belirlenen evlere ev ziyaretleri yapılarak saha araştırmaları yapılmaktadır.

ÇOCUKLARA YÖNELİK İSTANBUL KÜLTÜREL GEZİSİ

Okul ve kurumlardan seçilen 25 sosyal yönden desteklenmeye muhtaç öğrenci ve 5 proje sorumlusu 28-31 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’a kültürel ve turistik gezi yapmışlardır.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz