English

İtalya'da Talep Eşleştirme Faaliyeti 09.03.2014 23/59

İtalya'da Talep Eşleştirme Faaliyeti

Ahiler Kalkınma Ajansı bünyesinde 5 ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofisleri bölgemizin yatırım potansiyelini tanıtmak, bölgeye gelen yatırımcılara teknik destek sağlamann yanında bölgemiz ihracatını arttırmak bölgede ihracat kültürünü geliştirmek amacıyla yapmış olduğu uluslararası organizasyonlara devam etmektedir.

Bu kapsamda 16-19 Şubat tarihleri arasında Ahiler Kalkınma Ajansı ve İzmir İtalyan Ticaret Odası işbirliğinde İtalya’nın Bologna kentinde TR-71 bölgesi üretici firmaların İtalyan alıcılarla buluşturulduğu Talep Eşleştirme Faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Bölgemizden İtalya’ya ihracat yapmak isteyen tekstil ,otomotiv,  gıda, kimya sektörlerinde faaliyet gösteren 10 tane firma İtalya’da 30 tane ithalatçı firma ile eşleştirilmiştir. Çoğunluğu İtalya’ya daha önce ihracat yapmamış olan firmalar İtalya pazarına giriş yapmak için İtalya’da iş bağlantıları gerçekleştirilmesinin amaçlandığı organizasyon katılımcı firmalar açısından oldukça yararlı olmuştur.  Ayrıca yapılan görüşmelerin haricinde organizasyona katılan her firma için İtalya’da iş bağlantısı yapabileceği muhtemel ithalatçi firmaların listesi de organizasyon sonunda katılımcı firmalara Ahiler Kalkınma Ajansı ve proje ortağı İzmir İtalyan Ticaret Odası yetkilileri tarafından bildirilmiştir.

Organizasyonun 2. Gününde Modena Ticaret Odası Uluslararasılaştırma Tanıtım Bölümü Promec’te gerçekleştirilen toplantı sabah saat 10:00 - 11:15 arasında Modena Ticaret Odası binasında gerçekleştirilmiştir. Uluslararası Tanıtım Bölümü Yetkilisi Barbara Bisi heyeti karşılamış ve heyete Modena ve genel olarak Emilia Romagna Bölgesi hakkında ticari-ekonomik-sektörel bir sunum gerçekleştirmiştir. Ardından Ahiler Kalkınma Ajansı yetkilileri ve firmalar tarafından sorulan sorulara geçilmiştir. Soruları takiben Modena Üniversitesi Yetkilisi tarafından Modena ve otomotiv sektörü hakkında sunum gerçekleştirilmiştir.TR-71 bölgesinden katılan firmalar kendi sektörlerinde İtalya ile ticari işbirliklerini arttırmak için Modena Ticaret Odası Yetkilileri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır.Ayrıca Ahiler Kalkınma Ajansı uzmanları TR-71 bölgesi yatırım potansiyeli hakkında   Modena Ticaret Odası Yetkililerine detaylı bilgilendirme yapmışlardır.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz