English

İslam Kalkınma Bankası Üye Ülke Temsilcileri Kapadokya’ya Geliyor 20.12.2016 15/51

İslam Kalkınma Bankası Üye Ülke Temsilcileri Kapadokya’ya Geliyor

İslam Kalkınma Bankası’na üye ülkelerin temsilcileri Ekonomi Bakanlığı Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile Kapadokya Bölgesi'nde 21-23 Aralık 2016 tarihleri arasında bir programa katılacak.

20 Aralık 2016 Salı günü Nevşehir’e gelecek olan heyet, Çarşamba günü Ürgüp Perissia Otel’de gerçekleştirilecek olan Tecrübe Paylaşım Toplantısında bir araya gelecek. 25 ülkeden, Ekonomi Bakanlığı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplantı, Nevşehir Valisi ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Aktaş’ın açılış konuşmasıyla başlayacak.

Bölgedeki yatırım imkân ve uygulamalarının uluslararası düzeyde anlaşılmasını amaçlayan toplantıda, açılış konuşmalarını takiben üye ülke temsilcilerine yönelik “Türkiye’de Kalkınma Ajansları”, “Ahiler Kalkınma Ajansı”, “Yatırım Destek Ofisleri ve TR Bölgesi Yatırım Potansiyeli”, “Yatırım Ortamının İyileştirilmesinde Küresel Trendler” ve “Türkiye’de Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Çalışmaları” başlıklı sunumlar gerçekleştirilecek.

Sunumların ardından Nevşehir’de AHİKA tarafından desteklenen yatırım projelerinden iki başarılı proje ziyaret edilerek yerinde incelenecek.

Programının Perşembe günkü bölümü ise Kırşehir’de devam edecek. İlk olarak Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan PETLAS Kırşehir Tesisleri Ziyaret edilerek incelemelerde bulunulacak. Ardından Heyet; Kaman’da bulunan Japon Enstitüsü, Müze ve Botanik Parkı ziyaret edecek.

Heyet, 23 Aralık 2016 Cuma günü gerçekleştirilecek balon turunun ardından Kapadokya’dan ayrılacak. 

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz