English

Erişebilir ve Engelsiz Hastane Projesi Tanıtıldı 19.02.2016 10/56

Erişebilir ve Engelsiz Hastane Projesi Tanıtıldı

Niğde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Niğde Devlet Hastanesi’nde Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Erişebilir ve Engelsiz Hastane Projesi’nin tanıtım organizasyonu yapıldı.

Programa Niğde Vali Yardımcısı Kerem Süleyman Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, İl Halk Sağlığı Müdür vekili Ertan Değirmencioğlu ve diğer kurum müdürleri katıldı.

Programda konuşan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Niğde’de bu gününe kadar destekledikleri projeler hakkında bilgi verdi. Yıldız ayrıca, bugüne kadar Ajans olarak birçok sektörel başlıkta destek verdiklerini, fakat engelliler gibi böyle dezavantajlı gruplara yönelik projelere destek vermenin kendilerini daha da mutlu ettiğini ifade etti.

Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Fatih Balcı proje hakkında yaptığı açıklamada;” Engellilik, gelir düzeyi statüsü ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerini etkileyen toplumsal bir sorundur.Engelli bireyin yaşadığı sıkıntılar hem aile hem de sosyal çevresinde kendini göstermektedir.. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir dedi. Balcı, Bu proje için hibe desteğini sağlayan Ahiler Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mehmet Fatih YILDIZ a huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunarım diyerek konuşmasını tamamladı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz