English

EMITT 'te Kapadokya Rüzgarı 05.02.2014 23/59

EMITT 'te Kapadokya Rüzgarı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Turizm Yatırımları Derneği ortaklığıyla TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen "EMITT 18. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı"nın açılış günü oldukça renkli görüntülere sahne olurken Kapadokya standı yoğun ilgi gördü.

En çok ilgi çeken illerin başında ise yine Kapadokya Bölgesi illerinden olan Aksaray yer aldı. Aksaray standında yer alan malaklı cinsi köpekler ziyaretçilerin büyük ilgisini çekerken, bu ilgi sadece ziyaretçilerle sınırlı kalmadı.Özellikle fuarın ilk günü stantları gezen ulusal basın temsilcileri Aksaray Malaklısına büyük ilgi gösterdi. Heybetli görüntüsüyle adeta bir aslanı andıran Aksaray Malaklısı ulusal televizyonların haber bültenlerinde geniş yer buldu.

Kırşehir standı ise Neşet Ertaş'ın yeğeni Burhan Ertaş ve saz arkadaşlarının oyun havası ve bozlaklarıyla renklendi. Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak da ilk gününde fuara katılarak, türkü ve halaylara eşlik etti.

18. si düzenlenen Emitt 2014′ün en iyilerine Fuar alanında yapılan törenle plaketleri sunuldu. 71 ülkeden 4 bin 500 katılımcının yer aldığı EMITT Fuarı’nda ödül alan katılımcılar, ödüllerini fuarı düzenleyen Ekin Fuar A.Ş. Direktörü Hacer Aydın’dan aldılar.

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteği ile fuara katılan TR71 Bölgesi’nin 5 ilinden 3’ü ödüle layık görüldü.

Bölgenin havasını en iyi yansıtan stant ödülü Kayseri Valiliği ile Aksaray Valiliği’ne verilirken En centilmen stant ödülünü ise Niğde Valiliği, Manisa Valiliği, Kilis Valiliği paylaştı.

En iyi stant şovu kategorisinde ise Kapadokya, Çanakkale ile birlikte ödüle layık görüldü.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz