English

“Çamurda Kadın Eli” isimli proje kapsamında “Seramik Atölyesi Sergisi” Yapıldı 09.06.2016 11/26

“Çamurda Kadın Eli” isimli proje kapsamında “Seramik Atölyesi Sergisi” Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından desteklenen ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Nazende Özkanlı koordinatörlüğünde yürütülen “Çamurda Kadın Eli” isimli projenin “Seramik Atölyesi Sergisi,” katılımcılardan tam puan aldı.

Güzelyurt Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi ve Aksaray İş Kadınları Derneği ortaklığı ile yürütülen Atölye çalışmaları kapsamında 30 kadın, çalışma sezonu boyunca çok sayıda eser üretti. Kadınların bir meslek sahibi olması ve yeteneklerini geliştirmesi maksadıyla açılan atölyede oluşturulan onlarca eser, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) fuaye alanında düzenlenen bir sergiyle beğeniye sunuldu.

AHİKA Genel Sekreteri M. Fatih YILDIZ, katkı sundukları bu projenin olumlu etkilerini görmekten mutlu olduklarını kaydetti. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO Başkanı Ahmet KOÇAŞ ise benzeri çalışmaların sayısının artması gerektiğini, merkez ilçe dâhil tüm ilçelere yayılmasının daha anlamlı olacağını söyledi. Projenin sürdürülebilir bir proje olduğuna dikkat çeken Güzelyurt Kaymakamı Yakup GÜVEN ise, sürekliliği olan bu proje kapsamında, her yıl benzeri sergiler açmayı planladıklarını söyledi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf ŞAHİN de, törende yaptığı konuşmasında, projenin, kadınların merkezde daha fazla yer aldığı bir anlayışın yerleşmesi bakımından Aksaray’a büyük katkılar sunacağını ifade etti. Aksaray Vali Yardımcısı Şahin BAYHAN’ın konuşmasının ardından heyet, serginin açılışını yaptı.

Sergide, atölye mensubu 30 kadının çamurdan şekil verdiği, pişirdiği ve boyadığı eserler beğeniye sunuldu.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz