English

Avrupa Konseyi Priştine Ofisi Yöneticileri AHİKA’nın Organizasyonu İle Nevşehir’de 09.06.2014 17/57

Avrupa Konseyi Priştine Ofisi Yöneticileri AHİKA’nın Organizasyonu İle Nevşehir’de

Avrupa Konseyi Priştine Ofisinden 14 kişilik bir heyet, Avrupa Konseyi Kosova Kültürel Çeşitliliğin Tanıtımını Destekleme Programı (PCDK) çerçevesinde Nevşehir’e geldi.

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın organizasyonunda Kapadokya Bölgesi’ne ‘Kültürel Mirasın Sorumlu Şekilde Kullanımı ve Turizm Alanında Getirileri” üzerine gerçekleşen çalışma ziyaretinin ilk gününde Kosovalı Heyet Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz tarafından kabul edildi.

Nevşehir Belediyesi’ndeki temaslarını tamamlayan heyet daha sonra Göreme Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet ilk gün temaslarını Ahiler Kalkınma Ajansı’nın da mali destek programı kapsamında desteklediği projelerden biri olan Güray Çömlekçilik Müzesi’ni gezerek tamamladı.

Avrupa Konseyi Heyeti Nevşehir temaslarını Salı günü Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile sürdürdü. Heyet daha Sonra Ahiler Kalkınma Ajansı merkez binasına geçti. Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız‘ın da katıldığı toplantıda konuk heyete AHİKA’nın kurumsal yapısı ve faaliyetlerinin anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Heyetin Kapadokya gezisi, sırasıyla Nevşehir Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü, Nevşehir Müze Müdürlüğü ve Kapadokya Kültür, Turizm Tanıtım ve Çevre Derneği ziyaretleri ile sona erdi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz