English

Aksaraylı Girişimciler Sertifikalarına Kavuştu 20.01.2017 18/15

Aksaraylı Girişimciler Sertifikalarına Kavuştu

Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde 11.11.2016 tarihinde başlayan ve 16.12.2016 tarihinde sona eren toplam 10 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin Sertifikaları Aksaray’da bugün düzenlenen törenle hak sahiplerine verildi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen tören,  Aksaray Valisi ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Aykut PEKMEZ, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet KOÇAŞ, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir VAROL ve KOSGEB Müdürü Hakan KOÇAK’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Törenin açılışında kürsüye gelen Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet KOÇAŞ; yeni iş kuracak girişimcilerin mümkün olduğunca farklı iş alanlarında yeni iş fikirleri ile iş hayatına girmeleri gerektiğine değinerek, farklı iş fikirlerine ellerinden gelen bütün desteği saylayacaklarını belirtti.

Törende söz alan Aksaray Valisi ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Aykut PEKMEZ ise; Ülkenin bu zor zamanlarında girişimciliğin önemine vurgu yaparak, özellikle de kadın girişimcilerin artmasının önemine dikkat çekti.

Aksaray’da, 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen toplam 23 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimde 263’ü kadın 383’ü erkek olmak üzere toplam 646 girişimci sertifika sahibi oldu.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz