English

Aksaray'da, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı'nı Başarıyla Tamamlayan 120 Kişiye Sertifikaları Verildi 22.03.2016 13/51

Aksaray'da, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı'nı Başarıyla Tamamlayan 120 Kişiye Sertifikaları Verildi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'nın, KOSGEB ve Ahiler Kalkınma Ajans'ının ortaklaşa düzenlediği 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programını' başarıyla tamamlayan kursiyerler için ATSO konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi.

ATSO konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine, Aksaray Valisi Şeref Ataklı , Vali Şeref Ataklı’nın Eşi Adile Ataklı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün , Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci Aksaray Belediye Başkan vekili Süleyman Canbulut , ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin ATSO , Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, KOSGEB İl Müdürü Hakan Koçak ,ATSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Daire Müdürleri, STK Başkanları , kursiyerler ve davetliler katıldı. 
ATSO konferans salonunda düzenlenen törende ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ sertifikası sahiplerine verildi. Aksaray’da ticaret hacmini geliştirilmesi ve yeni iş olanakları açılması amacıyla hazırlanan eğitim programına; kendini geliştirmek isteyen ve yeni bir iş kurmak kursiyerler katıldı. 
Sertifika töreninde, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programını başarıyla tamamlayan 120 kişiye sertifikaları verildi.

Yıldız “2009 Yılından Bu Yana 3 Bin Kişiye Kosgeb Destekli Girişimcilik Sertifikası Verildi”
Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız ;2009 yılından bu yana 3 bin kişiye KOSGEB destekli girişimcilik sertifikası verildiği açıkladı. Genel sekreter Yıldız , bu yıl içinde Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliğinde 3 adet girişimcilik eğitim programının yapılacağını aktardı.

ATSO Başkanı Koçaş , "Amacımız Sizlerin İş Kurması, Hayallerinizin Gerçekleşmesidir”
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş; kursiyerlerin aldığı belgelerin iş dünyasının geleceği adına büyük önem arz ettiğini belirtti. Oda olarak girişimcilik eğitimi programına önem verdiklerini belirterek bu kapsamda düzenledikleri dört programda 120 kursiyere sertifikalarını verdiklerini ve kursların devam edeceğini söyledi
Girişimcilik kursunun KOSGEB, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Aksaray Ticaret Odası iş birliği organizasyonu ile gerçekleştiğini belirten Koçaş , "Amacımız sizlerin iş kurması, hayallerinizin gerçekleşmesidir. Bu hayallerini gerçekleştirirken de devletin kredi imkanlarından, teşviklerinden faydalanabilme imkanı yaratmaktır. Türkiye’de her yıl 900 bin kişi istihdam nüfusuna katılıyor. Bu insanlara nasıl iş bulacaksınız? Yeni girişimciler bulabilirsek işte ancak o zaman ıssızlık problemimizi çözeriz. Bizler bu bilinçle devletimizin vermiş olduğu destekle yeni girişimciler ortaya çıkarmak için bu kursları açmaktayız. Diğer yandan özellikle kadın girişimciler ve genç girişimciler kurullarımız ile birlikte kadın ve genç girişimci sayısının artması için faaliyetler yürütmekteyiz. Kadınlarımız iş dünyasında da büyük başarılara imza atmaktadırlar. Kadınlarımız gerçekten de el attıkları tüm işlerde başarılı sonuçlar elde ediyorlar. Nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın girişimci ruhunu israf etmemek için kadın girişimci sayımızı artırma gerekliliğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.dedi
Göreve geldiğimiz 2013 yılı haziran ayından bu yana 21 adet girişimcilik kursu açılarak 700 kişiye sertifika verilmiştir. Şu an Gülağaç ilçemizdeki kursumuz tamamlanmış olup, Ağaçören ilçemizdeki kursumuz ise devam etmektedir. Bugün eğitimlerini başarıyla tamamlayan 120 girişimci adayımıza alacakları sertifikalarının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dedi

Vali Ataklı “İmkânsızlıklara Rağmen Azim Ederek Çalışmak Başarıyı Getirir”
Törende konuşan Vali Ataklı ; imkânsızlıklara rağmen azim ederek çok çalışmanın başarıyı getireceğini söyledi. Girişimciliğinde bu tarife uygun olduğunu belirtti. Eğitim programına katılan kursiyerinde girişimcilik konusunda elde ettikleri bilgi birikimlerini kullanmalarını istedi. Sertifika almaya hak kazananları tebrik etti. 

ATSO yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin tarafından Vali Şeref Ataklı’ya üzerinde resmi olan özel halı dokuma portre hediye hediye edildi. 
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin yapılmasına katkı sağlayan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız ve KOSGEB İl Müdürü Hakan Koçak’a Aksaray Valisi Şeref Ataklı, ATSO yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin tarafından plaket verildi.
Törenin son bölümünde ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Vali Şeref Ataklı ve Eşi Adile Ataklı, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin , ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekteri Mehmet Fatih Yıldız , KOSGEB İl Müdürü Hakan Koçak ,ATSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Sertifikaları verildi. 
Sertifikaların verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile tören sona erdi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz