English

Ahiler Kalkınma Ajansı'nın finanse ettiği Marka Kent Niğde Projesi kapsamında İzmir’de Arama Konferansı Gerçekleştirildi. 23.10.2018 10/45

Ahiler Kalkınma Ajansı'nın finanse ettiği Marka Kent Niğde Projesi kapsamında İzmir’de Arama Konferansı Gerçekleştirildi.

“Niğde Valiliği koordinasyonunda ve Ajansımızın maddi desteği ile Niğde İlinin tanıtım stratejilerinin belirlenerek marka şehir yol haritasının belirlenmesi amacıyla yürütülen “Marka Kent Niğde” Projesi kapsamında yapılan arama konferanslarının 4’üncüsü 18 Ekim 2018 tarihinde İzmir’de gerçekleşti. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyesi ve Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek başkanlığında Konak Otelde gerçekleştirilen konferansa Eski Devlet Bakanlarından Sayın Akın Gönen, İzmir’de yaşayan kamu, iş dünyası, meslek birlikleri, sivil toplum kuruluşları ile akademisyenler katıldı. Konferansa Ajansımızı temsilen Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil katıldı. Davut Yeşil konferansta katılımcılara Ajansın faaliyetleri ve Niğde’de uygulanan devlet destek ve teşvikler konusunda kısa bilgiler de verdi.

Niğde’nin markalaşması yolunda takip edilecek öncelik ve stratejiler tartışıldığı konferansta İzmir’de yaşayan Niğdelilerin konuyla ilgili tespit, görüş ve önerileri alındı. İzmir’de devam eden konferanslar zinciri, ilerleyen süreçte Ankara ve İstanbul illerinde yaşayan Niğdeli vatandaşlarımızla birlikte tekrarlanarak 2019 yılı içerisinde proje ekibi ve Niğde Yatırım Destek Ofisi personeli tarafından “Marka Kent Niğde Eylem Planı ve Stratejisi Raporu” hazırlanması planlanmaktadır.”

 

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz