English

Ahiler Kalkınma Ajansı, Tayvan, Filipinler ve Vietnam’a Çalışma Ziyareti gerçekleştirdi 26.11.2015 11/35

Ahiler Kalkınma Ajansı, Tayvan, Filipinler ve Vietnam’a Çalışma Ziyareti gerçekleştirdi

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından, Kapadokya Bölgesi turizminin tanıtılması, kültür, sanat ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla, 14-21 Kasım 2015 tarihlerinde Tayvan, Filipinler ve Vietnam'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Kapadokya Turizm Altyapı Hizmet Birliği (KAPHİB) ve Türk Hava Yolları Nevşehir Bölge Müdürlüğü, KOSGEB ve AHİKA işbirliğinde Bölgemizin önde gelen turizmcileri ile birlikte gerçekleştirilen çalışma ziyaretine Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN başkanlık etti.

Kapadokya Bölgesi turizm sektöründeki firmaların uluslararası sektör temsilcileri ile buluşması, bu firmalar için yeni iş olanakları ve pazarlar bulunması ve bölgenin etkin bir şekilde tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ziyarette istenilen düzeyde turist kalitesi ve sayısını henüz yakalayamamış olan Kapadokya'nın fuarlar ve genel tanıtımlar haricinde birebir iş görüşmeleri ve butik tanıtımlarla da istenilen potansiyele ulaşması hedefleniyor.

Türk Hava Yolları tarafından Taypei ve Manila'ya yeni direk hat uçuşları açılması, yeni açılan bu uçuş fiyatlarının aynı uzaklıktaki destinasyonlara göre daha ucuz olması ve Kapadokya bölgesinde azalan Japon Turist sayısı yerine uzak doğudan yeni turist ve turizm potansiyeli oluşturulması bölge ve ülke turizmi için de önem arz ediyor. Bu amaçlar doğrultusunda Taypei, Manila ve Ho Chi Minh şehirlerinde Türkiye’nin ve Kapadokya'nın tanıtımı yapılarak, Kapadokya tanıtım günleri düzenlenmiştir. Ayrıca, İki ülke turizmcileri arasında yüz yüze iş görüşmelerin yapıldığı çalışma toplantıları organize edildi. Yapılan çalışma toplantılarının her biri söz konusu ülkelerden 50 civarında acentanın katılımıyla gerçekleşti. Toplantılara Uzak Doğu basının ilgisi de dikkat çekti.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz