English

“Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Proje Kapsamında Hakan Özgenç “Save Tuşu Ne İşe Yarar?” Adlı Tek Kişilik Gösteri Aksaray’da Devam Etti 24.04.2017 08/56

“Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Proje Kapsamında Hakan Özgenç “Save Tuşu Ne İşe Yarar?” Adlı Tek Kişilik Gösteri Aksaray’da Devam Etti

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe Programı’na sunulan  “Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” adlı projesi başarılı bulunarak 1 Temmuz 2016 itibariyle uygulanmaya başlamıştı.

Toplam bütçesi 193.744,02 Avro olan Proje,  Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırıkkale Üniversitesi proje ortaklığı ile; Nevşehir, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir illerinde iş gücü piyasasında faaliyet gösteren kurumlar arasında işbirliği ve kurumların kapasitelerinin geliştirilmesi yoluyla kayıtlı istihdamın teşvikine katkı sağlamayı, kayıtlı istihdam bilincinin yerleştirilmesini amaçlıyor.

Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin; Ticaret ve Sanayi Odaları ile bunların 400 üyesi, Esnaf ve Sanatkârları Odaları ile bunların 400 üyesi, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkârlar Odalarında çalışan 50 personel ile bu illerde öğrenim gören 800 üniversite ve 400 orta öğretim öğrencisi ise bu projenin hedef kitlesini oluşturuyor.

Bu hedef kitlede yer alan ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik geçen hafta Kırıkkale’de başlayan ilgili 4 ildeki etkinlikler 20.04.2017 tarihinde Aksaray’da devam etti.

Fatih Mesleki ve Teknik Lisesi’ndeki etkinlikler, Okul Müdürü Özkan Özpak ve AHİKA Kırşehir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Gökhan Gömcü’nün konuşmaları ile başladı. Konuşmalarda kayıtlı istihdamın ve projenin önemine vurgu yapıldı.

Konuşmaların ardından Hakan Özgenç, “Save Tuşu Ne İşe Yarar?” adlı tek kişilik gösterisi ile öğrencilerle buluştu. Özgenç gösterisi ile kayıtlı istihdamın önemini eğlenceli bir dille öğrencilere aktardı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz