English

“Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Proje Faaliyetleri Sona Erdi 06.10.2017 15/28

“Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” Adlı Proje Faaliyetleri Sona Erdi

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe Programı’na sunulan  “Ahiler Kalkınma Ajansı Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor” projesi başarılı bulunarak 1 Temmuz 2016 itibariyle uygulanmaya başladı.

 Toplam bütçesi 193.744,02 Avro olan ve  Faaliyet planında, kurumsal eğitimler ile kurumların kapasitelerinin arttırılması, iyi uygulama örneklerini yerinde görmek için yurt dışı çalışma ziyaretinin gerçekleştirilmesi, saha analiz çalışması ve kayıtlı istihdamın teşviki stratejik plan çalışmasının yapılması, bilgilendirme toplantıları ve öğrencilere yönelik paneller düzenlenmesi yer alan projenin hedef kitlesini, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin; Ticaret ve Sanayi Odaları ile bunların 400 üyesi, Esnaf ve Sanatkârları Odaları ile bunların 400 üyesi,Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkârlar Odalarında çalışan 50 personel ile bu illerde öğrenim gören 800 üniversite ve 400 orta öğretim öğrencisi oluşturdu.

İlgili illerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına yönelik projede öngörülen “Eğitmenlerin Eğitimi” çerçevesindeki eğitimler, 9 Ocak 2017’de tarihinde “Diksiyon Eğitimi” ile başladı. Proje kapsamında bulunan 4 ildeki eğitimler, “Sunum Teknikleri” eğitimi ile devam etti. 8 Şubat 2017 tarihinde Nevşehir’de başlayan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri 3 Mart 2017’de Kırıkkale’de tamamlandı.

Ardından hedef kitlede yer alan ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik ilgili 4 ildeki etkinlikler, 13 Nisan 2017 tarihinde başladı ve 4 ildeki mesleki ve teknik liseleri ve üniversitelerde devam etti. Bu kapsamda Tiyatro Sanatçısı Hakan Özgenç “Save Tuşu Ne İşe Yarar?” adlı tek kişilik gösterisi ile öğrencilere eğlenceli bir dille kayıtlı istihdamın önemini anlattı.

Üniversitelerdeki etkinliklerde ise Prof. Dr. Cem Kılıç öğrencilerle buluştu. Ardından işverenlere yönelik Bilgilendirme Toplantıları 15-23 Mayıs tarihleri arasında 4 İlde gerçekleştirildi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz