English

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Perşembe Günü Kırıkkale’de Yapıldı 20.02.2014 23/59

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Perşembe Günü Kırıkkale’de Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 20 Şubat 2014 Perşembe günü, Kırıkkale Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri toplantı öncesi, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın bir süre önce hizmete açılan Yenidoğan Mahallesi Osman Tiryaki Caddesi Kutay İş Merkezi’ndeki Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Ardından Valilik Binası’ndaki Yönetim Kurulu Toplantısı, Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak Başkanlığında, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak toplantı öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi:   

Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirerek başlayacaktır. Ajansımız, geçtiğimiz ay, 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında illerimizde tanıtım ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Kırşehir ve Kırıkkale illerinde 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında tanıtım ve eğitim faaliyetlerinde destek sağlamak amacıyla görevlendirilen uzmanlar, çalışmalarına başlamıştır. Geçtiğimiz ay yapılan çalışmalarından biri de 5 ilimizin EMİTT’e katılımı olmuştur. Ajansımız, Fuara katılım noktasında 5 ilimize de destek sağlamıştır.

Ajansımızın bir diğer faaliyeti Kümelenme ile ilgili eğitim organizasyonudur. Diğer ajanslardan da katılımın gerçekleştiği organizasyon Ajansımız ve Çankaya Üniversite ile birlikte gerçekleştirilmiştir. Özellikle Ankara Ostim’de yedi yıldan beri süren çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulunulmuştur. 

Bugünkü toplantının gündem maddelerinden birisi ise Genel Sekreterlikçe hazırlanan Yıllık Birim Faaliyet Raporu’nun Şubat ayı içerisinde Yönetim Kurulu’nun onayına sunulması olacaktır. Yönetim Kurulu tarafından Yıllık Ajans Faaliyet Raporu’nun Kalkınma Bakanlığı’nın onayına sunulması gerekmektedir.

Toplantımızın, diğer bir önemli gündem maddesi ise, bazı projelerin süre uzatım taleplerinin görüşülmesi olacaktır. 2012 Yılı Sektörel Rekabet Edebilirlik Mali Destek Programı kapsamında desteklenen bazı projelerde, özellikle yurt dışından gelecek makine ekipmanlarda yaşanan üretim, nakliye, teslim süresi vb. gecikmelerden dolayı yararlanıcılarımızdan proje sürelerinin uzatılması yönünde talepler gelmektedir. Toplantımızda bu konu da görüşülecektir. 

Diğer bir gündem maddemiz ise; Kapadokya Bölgesinin ve TR71 bölgesindeki illerin (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde) tanıtımına yönelik bir çalışmanın yapılmasına karar verilmesidir.

Toplantımız gelecek bir ay için planlanan diğer çalışmaların tartışılmasıyla sona erecektir.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz