English

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray’da Yapıldı 06.12.2016 17/21

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray’da Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 06 Aralık 2016 Salı günü, Aksaray'da yapıldı.            

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut Pekmez Başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut Pekmez  toplantının açılışında şunları söyledi:

  Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır.

Geçtiğimiz ay;2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında sözleşme imzalanan proje sahiplerine yönelik Proje Başlangıç Eğitimleri düzenlendi ve ön izleme ziyaretleri gerçekleştirildi.

Yine geçtiğimiz ay, Kırıkkale ilinin iş ve yatırım ortamını tanıtmak, Kırıkkale Silah Sanayi İhtisas O.S.B.’ye yatırımcı çekmek amacıyla 11-12Kasım 2016 tarihlerinde 16. MÜSİAD Expo kapsamında düzenlenen 3. High Tech Port fuarına ve TR71 Bölgesinin yenilenebilir enerji potansiyelinin tanıtımına yönelik Energy Is Future (EIF) fuarına katılım sağlanmıştır.

Ayrıca, 14 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin düzenlendiği bir aylık süreçte Dış Ticaret, Finansal Okur Yazarlık ve Medya Okur Yazarlığı eğitimleri tamamlanmıştır.

Bugünkü toplantının gündem maddeleri arasında ise; Ajansın İnsan Kaynakları Politikası Raporunun ve bölge illeri için Yatırım Destek Ofislerimizce hazırlanan Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerinin görüşülmesi gibi konular yer alacaktır.

Toplantı önümüzdeki bir aylık süreçte yapılması planlanan çalışmaların görüşülmesi ile devam edecektir.

 Önümüzdeki bir aylık süreçte; Ajansımız ile Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı işbirliğinde 21 – 22 Aralık tarihlerinde İslam Kalkınma Bankası temsilciler bölgemizde ağırlanacaktır.

Ayrıca, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenlenmesi çalışmasına başlanılacaktır.

Toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erecektir.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz