English

AHİKA Tarafından İtalya’ya Tanıtım ve İşbirliği Seyahati Düzenlendi 05.03.2015 10/35

AHİKA Tarafından İtalya’ya Tanıtım ve İşbirliği Seyahati Düzenlendi

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Ocak ayı Yönetim Kurulu Toplantısında görüşülerek karara bağlanan, Ajans’ın tanıtım ve işbirliği çalışmaları kapsamında, İtalya’ya  “Tanıtım ve İşbirliği Seyahati”     düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Alınan karar doğrultusunda planlanan çalışma ziyareti 24-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

AHİKA Yönetim Kurulu Üyeleri olan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar BAHÇECİ, Niğde Belediye Başkanı Faruk AKDOĞAN, Kırıkkale İl Genel Meclisi Başkanı Şerafettin ATALAY, Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip SOYSAL, Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Mahmut PEŞİN, AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih YILDIZ​ ve 4 Ajans Personelinin katılımıyla gerçekleştirile çalışma ziyaretinin ilk durağı Roma oldu.

Roma’da Vatikan Turizm Bakanlığında "The Route of Saint Paul (St. Paul Yolu)" projesi ile ilgili görüşmenin ardından
TR71 Bölgesi Tanıtımı yapıldı. Daha sonra İtalya Çevre Bakanlığı'nda görüşmelerde bulunuldu.. Görüşmelerde  heyete "The Route of Saint Paul" projesinin ulusal parklarda uygulanışı ile ilgili bilgi verilmesinin ardından işbirliğini geliştirme konuları görüşüldü.  

AHİKA Heyeti’nin Venedik programında ise İtalya Basın Federasyonu ile Çalışma Toplantısı ve TR71 Bölgesi Tanıtımı yapıldı. Söz konusu organizasyonda Türk şef Cüneyt ÜNSAL Kapadokya yemekleri yaparak İtalyan televizyonu canlı yayınında Kapadokya tanıtımı gerçekleştirdi. Ayrıca Padova Bölgesinin bölge televizyonu olan Star7 televizyonuna heyet tarafından röportajlar verildi.

İtalya ziyaretini tamamlayan Heyet, 28 Şubat Cumartesi günü yurda döndü.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz