English

AHİKA Niğde’de düzenlenen “1. Kariyer ve Ar-Ge Proje Pazarı Günleri”ne katıldı 12.05.2015 11/08

AHİKA Niğde’de düzenlenen “1. Kariyer ve Ar-Ge Proje Pazarı Günleri”ne katıldı

Niğde Üniversitesi tarafından düzenlenen “1. Kariyer ve Ar-Ge Proje Pazarı Günleri” Kongre ve Kültür Merkezi Salon 19:23’te düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Üniversite Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Topluluğu’nun verdiği konserle başlayan törende daha sonra açılış konuşmalarına geçildi.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU yaptığı konuşmada, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu eğitimli çalışan eksikliğinin karşılanmasında üniversitelerin rolünün büyük olduğunu, özellikle değişimin, gelişimin ve rekabetin her alanda kendini gösterdiği günümüzde, iş dünyasında görev alacak donanımlı, özgüven sahibi, üretken ve hedef odaklı çalışanlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

N.Ü. Rektörü Prof. Dr. Adnan GÖRÜR ise yaptığı konuşmada, ülke olarak çok çalışmamız gerektiğini belirterek işbirliklerinin önemine değindi. Özellikle üniversite-sanayi, üniversite-kamu işbirliklerinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Rektör GÖRÜR, “Ülkenin ortaya koyduğu hedeflere yönelik çalışmaları mutlaka çok ileriye taşıyacak faaliyetler yapmamız gerekiyor” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından DOĞUŞ Otomotiv CEO’su ve Genel Müdürü Berk ÇAĞDAŞ’ın konuşmacı olduğu konferansa geçildi. Kişisel kariyerinden örnekler vererek öğrencilere tavsiyelerde bulunan ÇAĞDAŞ, başarılı bir kariyer elde etmek için muhakkak bir farklılık ortaya koyarak sıradanlıktan uzaklaşmak gerektiğini söyledi.

1. Kariyer ve AR-GE Proje Pazarı Etkinliği'nde AHİKA Genel Sekreteri M. Fatih YILDIZ da AB projeleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

AHİKA’nın da destek verdiği ve Niğde Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Ofisi de Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde bir stant açarak etkinliğe katıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz