English

AHİKA Mentör Yetiştirme Programı 1 Aralık 2018’de Nevşehir’de Başlayacak 28.11.2018 14/40

AHİKA Mentör Yetiştirme Programı 1 Aralık 2018’de Nevşehir’de Başlayacak

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından sorumluluk bölgesi olan TR71 Düzey 2 (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerin verimli, karlı, yenilikçi ve değer yaratan sürdürülebilir özelliklerle donatılabilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla planlanan “Mentör Yetiştirme Programı” 1 Aralık 2018’de Nevşehir’in Uçhisar Beldesi’nde başlayacak.

Alandaki araştırmalarında ortaya koyduğu gibi “Mentörlük”;  girişimcilerin daha başarılı yatırımlar gerçekleştirmeleri ve iş tatmin seviyelerinin yükselmesini, kişisel sorunlar ve problemlerin azalmasını, ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünün artmasını, yatırım fikirlerinde ekonomik büyüme ve gelişmenin sağlanmasını ve daha verimli yatırım ortamının oluşmasını sağlayan bir kavramdır.  Söz konusu “Mentör Yetiştirme Programı” ile yatırımcılara bu yönde destek sağlanması amaçlanmaktadır. 

Her ilde sektöründe uzman; bilgisini ve tecrübesini paylaşmaya gönüllü iş insanları mentörlük programına dahil edilerek; sektöründe ivme hızı yüksek, gelişme vaat eden işletmeler ve start-uplar ile eşleştirilerek uygulanması planlanıyor.

Toplamda iki gün olarak alanında uzman mentörlük kuruluşları tarafından uygulanacak “Mentör Yetiştirme Programı Eğitimi” ile her ilden 5, toplamda 25 mentörün bölgeye kazandırılması öngörülüyor. Bu mentörler AHİKA tarafından TR71 Bölgesi İl Ticaret ve Sanayi Odaları ile yapılan görüşmeler ve yönlendirmeler neticesinde belirlendi.

Özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde derin izler bırakan Ahilik felsefesinden de izler taşıyan mentörlük programı kapsamında;  Mentee adaylarının belirlenmesi sonrasında Şubat 2019 mentör-mentee görüşmelerinin başlatılması planlanmaktadır.  

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz