English

AHİKA, KOSGEB ve TÜMSİAD’ın Ortaklaşa Düzenlediği Girişimcilik Eğitiminde 30 Kadın Kursiyere Sertifikaları Verildi 25.04.2016 15/11

AHİKA, KOSGEB ve TÜMSİAD’ın Ortaklaşa Düzenlediği Girişimcilik Eğitiminde 30 Kadın Kursiyere Sertifikaları Verildi

Aksaray TÜMSİAD Şubesi’nde düzenlenen sertifika törenine Vali Şeref ATAKLI’nın eşi Adile Ataklı, TÜMSİAD İl Başkanı İzzet ÇEVİK, KOSGEB İl Müdürü Hakan KOÇAK, Aksaray İş Kadınları Derneği Başkanı Hatice ŞAHİN EROĞLU, Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Resul OLCAR ve kursiyerler katıldı. 
Kursiyerlere yönelik bir açıklama yapan TÜMSİAD Aksaray Şubesi Başkanı İzzet Çevik, “Kadınlar isterlerse Dünya’yı değiştirebilirler. Çalışma hayatındaki kadınlar çevrelerindeki insanlara doğrulukları ve dürüstlükleri ile örnek olsunlar” dedi. Bugün kursiyerler aldıkları sertifika ile kuracakları yeni işletmelerinde Devletin verdiği hibe ve teşvikle helal kazançla samimiyetlerine inanıyorum diyerek konuşmasına devam eden Çevik TÜMSİAD hakkında da bilgiler vererek,” TÜMSİAD 2005 yılında 12 kurucu üye ile kuruldu. TÜMSİAD faaliyete başladığı 2005 yılından bu yana önemli çalışmalar yaparak, Türkiye ekonomisine ve gelişmesine destek olmuş, bugün 53 yurtiçi şubesi 8 yurtdışı çözüm ortağı,47 yurt dışı temsilcilik ve 12 binin üzerinde üyesi bulunmakta. Türkiye ekonomisine de katma değer oluşturmuştur” diye konuştu. 
Adile Ataklı ise , “Kadınlarımızın girişimcilik kursuna katılmaları beni çok mutlu etti. İnanıyorum ki kadınlarımız büyük bir potansiyel. Kadınlar bir işe el atarlarsa o işten kurtuluş yok. Kadınlar kararlıdırlar. Kadınlar iyi bir iş kadını olma potansiyeline sahiptirler. Kadınlar bir şekilde çalışma hayatına dâhil olsunlar. Kendi ayaklarınızın üstünde durmayı öğrenin. Devlet kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yönünde katkıları var. Bu verilen desteği tüm kadınların değerlendirmesini isterim. Bu kurs görüş ufkunuzu daha genişletir ve Aksaray için güzel çalışmalar yaparsınız ”şeklinde konuştu.
Daha sonra Adile Ataklı ve Başkan Çevik tarafından 

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz