English

Ahika Desteğiyle Emniyet Müdürlüğü Personeline İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Veriliyor 17.12.2015 15/11

Ahika Desteğiyle Emniyet Müdürlüğü Personeline İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Veriliyor

Ahiler Kalkınma Ajansı Teknik destek programı kapsamındaki desteği ile Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Personeline ‘Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri, Anti Terör ve VIP Sürüş Eğitimi´ veriliyor.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) sunulan ‘Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi´ projesi kapsamında polis memurlarına, günlük hayatta karşılaşılan sorunlara karşı neler yapılabileceğiyle ilgili 5 gün defansif ve ileri eğitim teknikleri anlatılıyor.

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Ender Kozlu, Polisevi´nde eğitime katılan polis memurlarına defansif ve ileri sürüş teknikleri hakkında bilgiler verdi.

Araçlarda sürücülerin yanı sıra yolcuların da mutlaka emniyet kemeri takması gerektiğini belirten Kozlu, “100 km hızla giderken kaza yaptığınız esnada sürücüde emniyet kemeri takılı olsa dahi arkadaki yolcu takmıyorsa 60 kiloluk yolcunun öndeki koltuğa çarpma kuvveti 2 tondur. Bu da sürücünün ölmesine neden olur” dedi.

Kozlu, araçlarda sürücülerin yanı sıra yolcuların da mutlaka emniyet kemeri takması gerektiğini belirterek, "100 kilometre hızla giderken kaza yaptığınız esnada sürücüde emniyet kemeri takılı olsa dahi arkadaki yolcu takmıyorsa 60 kilogramlık yolcunun öndeki koltuğa çarpma kuvveti 2 tondur. Bu da sürücünün ölmesine neden olur” dedi.

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz