English

AHİKA, Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’na Katıldı 02.10.2015 16/27

AHİKA, Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’na Katıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı, 08-11 Eylül 2015 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Xiamen şehrinde düzenlenen Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’na (CIFIT), Ankara, İpekyolu ve Trakya Kalkınma ajansları ile birlikte katıldı.

Dünyanın en büyük, en kapsamlı ve en etkin yatırım tanıtım fuarı olma özelliğine sahip Xiamen Yatırım ve Ticaret Fuarı’na, 100 farklı ülkeden yatırım destek ve tanıtım ajansı temsilcileri ile işletmeler ve uluslararası finans sektörü yetkilileri katıldı. Toplam 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, AHİKA tarafından Kapadokya Bölgesi’nin yatırım ve ticaret potansiyelini, iş birliği imkânlarını ve yatırımlar konusundaki uygulanan destek sistemlerinin etkin tanıtımı yapıldı.

29 firma ya da ticaret bölgesi temsilcileri ile birebir görüşme gerçekleştirilen Fuar’da, Guanco Başkonsolosu Batı KESMEN ve Guangzhou Ticaret Ataşesi Hasan KÖSE AHİKA standını ziyaret ederek, çalışmalar konusunda bilgi aldı.

CIFIT fuarında 2015 yılı onur konuğu olan Bahreyn Krallığı ile yapılan görüşmelerde; Türkiye ve Bahreyn Krallığı arasında yapılabilecek yatırım ve tanıtım faaliyetleri anlatıldı ve 2016 yılı içerisinde Bahreyn Krallığı temsilcileri TR71 Bölgesi’ne (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir,  Niğde) davet edildi.

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz