English

AHİKA 2017 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantıları Niğde’de Devam Etti 12.01.2018 10/52

AHİKA 2017 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantıları Niğde’de Devam Etti

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde toplam 13.000.000,00 TL bütçe ile Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma başlıklarında ilan edilen 2017 Yılı Mali Destek Programlarının tanıtım toplantıları Kırıkkale ve Kırşehir’in ardından 11.01.2018 Perşembe günü Niğde’de devam etti.

Toplantı; Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç başta olmak üzere, Kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları, üniversite, mesleki eğitim kurumları, OSB ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantının açılışını gerçekleştiren Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil, AHİKA’nın 2017 Yılı Mali Destek Programlarını, 29.12.2017 tarihi itibariyle Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma başlıklarında ilan ettiğini hatırlatarak her ilinden olduğu gibi Niğde’den de nitelikli proje beklediklerini belirtti.

Daha sonra kürsüye gelen Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç Kalkınma Ajanslarının yapısına ve proje mantığına değinerek; “Niğde’de Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Mali Destek Programlarına başvuruda belli bir kaliteyi tutturmamız gerekli” şeklinde konuştu.  Kılınç ayrıca, kurumların proje ihtiyaçlarını daha sağlıklı anlamak adına bir anket çalışması başlattıklarını ve bu çalışma neticesinde bir yol haritası hazırlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Toplantı AHİKA Program Yönetim Birimi Başkanı Muhlis Kanık tarafından gerçekleştirilen her iki programın ayrıntılarının anlatıldığı sunumla devam etti. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

2017 Yılı Mali Destek Programlarının Potansiyel başvuru sahiplerine anlatılacağı “Bilgilendirme Toplantıları” 12 Ocak 2018’de Nevşehir’de ve 15 Ocak 2018’de Aksaray’da devam edecek. 

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz