English

9. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı Sona Erdi 02.11.2018 10/34

9. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı Sona Erdi

2010 yılından bu yana düzenlenmekte olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nın dokuzuncusu 24 – 28 Ekim 2018 tarihlerinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde yapıldı. Fuar, kamu kurumları ile özel sektörden çeşitli kurum ve kuruluşlar katılımı ile gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) sorumluluk alanı olan TR71 Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Kırıkkale ve Nevşehir illeri ve bu illerin Ticaret ve Sanayi Odaları ile Borsaları, Ajansın da destek olduğu stantlarla fuara katıldı.

Nevşehir standında yöreye özgü kabak çekirdeği, kuru üzüm ve pekmez gibi ürünlerin tanıtımının yapılmasının yanı sıra stantta çömlek gösterisi gerçekleştirildi. Fuarın ilk gününde Nevşehir standını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız ve Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ziyaret etti.

Yöresel Ürünlerin Tanıtımının yapıldığı fuara Ahiler Kalkınma Ajansı'nın koordinasyonunda Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Aksaray Ticaret Borsası da katıldı. Aksaray’da faaliyet gösteren yerel firmaların yöresel ürünlerini tanıttığı fuarda antika halılar ve kilimler, yolluk ve çantalar büyük ilgi gördü. Ayrıca Aksaray standında; Eskil yöresine ait peynir ile yöreye özgü Ay Çekirdeği ve kabak çekirdeği de sergilendi.

Fuar 28 Ekim 2018 tarihinde sona erdi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz