English

7. Orta Anadolu Kariyer Zirvesi Kırıkkale’de Düzenlendi 20.05.2015 09/09

7. Orta Anadolu Kariyer Zirvesi Kırıkkale’de Düzenlendi

Ajansımız, Kırıkkale Üniversitesi ve Kırıkkale İŞKUR İl Müdürlüğü ile birlikte organize edilen 7. Orta Anadolu Kariyer Zirvesi 28 Nisan 2015 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Yahya Kemal Salonu'nda gerçekleşti. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER, Ticaret ve  Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet ŞERBETÇİOTLU, Kırıkkale KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Ali SEVİNÇ, Kırıkkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Caner KIRLANGIÇ, öğretim üyeleri  ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İşveren ve iş arayanları bir araya getirmek, işverenlerin personelde aradıkları nitelikler, mevcut işgücü talepleri ve gelecekte ortaya çıkabilecek fırsatlar hakkında iş arayanları bilgilendirmek, işgücü piyasasında düzenleyici ve kolaylaştırıcı rol üstlenen kurum ve kuruluşları ilgililere tanıtarak istihdam artışına katkı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen zirvenin teması bu yıl “Girişimcilik ve Kariyer” olarak belirlendi.

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen etkinlikte, mezuniyet sonrasında tek seçeneğin kamu veya özel sektörde iş aramak olmadığı, alınan temel eğitimin başarılı bir girişimci olmak için anahtar rolü oynadığı iş hayatında iyi iş fikrini önemli olduğu ve iyi fikirlerin her zaman finans kaynağı bulabileceği, melek yatırımcıların özellikleri, amaçları ve sistemin işleyişi anlatıldı.

Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Abdulkadir AKKURT'un yaptığı açılış konuşmasının ardından Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars ALTUNTAŞ, "Girişimcilikten Melek Yatırımcılığına Giden Yol" konulu konuşma yaptı.

Aynı zamanda EBAN (The European Trade Association for Business Angels, Seed Funds and Early Stage Market Players) Başkan Yardımcısı olan Baybars ALTUNTAŞ,  eğitim hayatının girişimcilik konusunda kendisini nasıl etkilediğini anlattı. Girişimciliğin en zor parkurları arasında inovasyon, pazarlama ve satış olduğunu belirten ALTUNTAŞ, öğrencilere bulundukları konuma bakarak neyin eksik olduğunu belirlemeleri gerektiğini söyledi. Soru-cevap şeklinde devam eden konuşmanın bitiminde ALTUNTAŞ'a Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER tarafından plaket verildi.

Kariyer Zirvesinin öğleden sonra devam eden kısımlarında ise Akbank T.A.Ş. Ankara Bölge Müdürü Ahmet ÖZOĞUL "Başarılı Olmak Üzerine", Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dış İlişkiler Daire Başkanı Yakup GÜZEL "Kamuda Kariyer Fırsatları", Girişimci İşadamı Aybars ÜNAL "Girişimcilikte Ekonomik Sürdürülebilirlik Politikaları" ve TURKCELL Global İletişim Bireysel Operasyon Müdürü Uygar Türk ALIŞIR ise "İletişim Çağında Girişimcilik" konulu konuşmalarını yaptılar.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği program salonunda çeşitli öğrenci toplulukları ve İŞKUR ve Ajansımızın standı yer aldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz