English

22’nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2018 Sona Erdi 29.01.2018 15/58

22’nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2018 Sona Erdi

Bu yıl 22.si düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen "Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı" sona erdi.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in katılımıyla açılışı yapılan EMITT Turizm Fuarı'nda, 10 salonda 85 ülkeden bin 65 katılımcı yer aldı.

25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen EMITT’te ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcı yer alırken, TR71 Bölgesi İlleri Aksaray, Kırıkkale Kırşehir, Nevşehir ve Niğde de fuar organizasyona Ahiler Kalkınma Ajansı desteğiyle hazırlanan birer stantla katıldı.

İllerin tarihi, turistik ve kültürel öğelerinin ön plana çıkarılarak tasarlanan stantlarla temsil edildiği fuar renkli görüntülere de sahne oldu.

Abdallar müzik topluluğunun yöresel bozlak, oyun havası ve halaylarıyla dikkat çeken, misafirlere yöresel ürünlerin ikram edildiği, Onyx hediyelik eşya, Kaman Cevizi mamüllerinin satışının yapıldığı Kırşehir standı EMITT organizasyon komitesi tarafından  “Bölgenin Havasını en iyi Yansıtan Stant’ ödülü aldı.

Turistik değerlerinin yanı sıra silah sanayini ön plana çıkaran Kırıkkale standında sergilenen Makine Kimya üretimi silahlar, özelikle MPT 76 silahı Kırıkkale standında yoğun ilgi gördü. Kırıkkale standında ressam Rahmi Pehlivanlı ve Keskinli Halk Ozanı Hacı Taşan’a yer verdi.

KAPHİB çatısı altında fuara katılan Kapadokya standı; tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel ürünleri ve kültürel özellikleriyle fuarda en yoğun ilgi gören stantlardan biri oldu.

Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Tuz gölü, Güzelyurt (Gelveri) Evleri, kervansaraylar, cami, medrese, kiliseler ve yeraltı şehirleri ile sahip olduğu doğal güzel güzelliklerin ziyaretçilere tanıtıldığı Aksaray standı meşhur malaklı cinsi köpekleri yine ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Niğde standı ise Kapadokya Bölgesi’nin bir parçası olarak hem tarihi, turistik ve kültürel değerlerini hem de dağcılık ve kış sporlarındaki potansiyelini tanıtma imkanı buldu.

Fuar, 28 Ocak 2018 Pazar günü sona erdi.

 

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz