English

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi / Genç Yeşilay Mali Destek Programı 21.04.2015 15/53

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi / Genç Yeşilay Mali Destek Programı

 

 

 

 

Program Hakkında Detaylı Bilgi Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Genç Yeşilay Mali Destek Programı


 

 

 

Kurumumuz 06.04.2015 itibariyle 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Kapsamında Genç Yeşilay Mali Destek Programını ilan etmiş bulunmaktadır. Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele anlayışı çerçevesinde kurumsal stratejik plandaki hedef ve önceliklere uygun olarak geliştirilen Genç Yeşilay Mali Destek Programına ilişkin künye ve detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Programın Amacı: 
2015 Yılı Genç Yeşilay Mali Destek Programının amacı Yeşilay Kulüpleri aracılığıyla gençlerin beceri potansiyellerinin ve sosyal sermayesinin bağımlılıklarla mücadeleye yönlendirilmesi ve gençlerin sağlıklı yaşama konusunda duyarlılığının artırılmasıdır.

Öncelikleri:
Öncelik 1: Hareketlilik projeleri ile bağımlılıkla mücadele alanındaki iyi uygulama örneklerinin görülmesi ve uluslararası işbirliği imkanlarının arttırılması.
Öncelik 2: Genç Yeşilay kulüpleri tarafından organize edilen saha aktiviteleri yoluyla Bağımlılıkla ilgili gençlerin bilgi ve farkındalığının artırılması. 

Program Bütçesi ve Destek Tutarı:
Genç Yeşilay Mali Destek Programı toplam bütçesi 250.000 TL’dir. Bu kapsamda proje başına destek verilecek asgari ve azami tutarlar aşağıdaki gibidir.

  • Asgari tutar: 5.000 TL
  • Azami tutar: 25.000 TL
 

Başvuruda bulunacak projeler yukarıda yer alan destek limitleri dahilinde projelerinin 0’üne kadar destek talep edebilirler.

Uygun Başvuru Sahipleri:
Program kapsamında Üniversiteler uygun başvuru sahibi olarak belirlenmiştir. Başvuruda bulunacak projelerde başvuru sahibi üniversitede bulunan Üniversite Yeşilay Kulübünün ortaklık zorunluluğu bulunmaktadır.

Son Başvuru Tarihi:
Program son başvuru tarihi 15 Mayıs 2015 Saat: 17:00’dır. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Detaylı Bilgi ve Açıklamalar:
Genç Yeşilay Mali Destek Programı hakkında detaylı bilgi ve açıklamalara program rehberinden ulaşılabilmektedir. Program başvuru formları da aşağıdaki linkte bulunmaktadır.

Tüm Duyurular