English

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 'Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara' Adıyla Ulusal Çapta Bir Fotoğraf Yarışması Düzenliyor 06.04.2015 16/57

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 'Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara' Adıyla Ulusal Çapta Bir Fotoğraf Yarışması Düzenliyor

GMKA Fotoğraf Yarışması Düzenliyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, “Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara” adıyla ulusal çapta bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık yarışma için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir ve Çanakkale illerinden oluşan Güney Marmara Bölgesi’nin mevsimsel güzellikleri; coğrafi, kültürel ve ekonomik değerleri; kentsel özellikleri; tarihi ve turistik merkezleri ve tabiat varlıklarının ulusal düzeyde farkındalığının oluşturulması ve tanıtılması amacıyla bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

“Dört Mevsim Yaşayan Güney Marmara” adıyla düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışması ulusal çapta amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık.

Bölgenin tanıtılması ve güzelliklerinin kayıt altına alınmasının amaçlandığı yarışmanın Juri üyesi olan Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nda Dış İlişkiler ve Tanıtım Birim Başkanı Abdullah Güç, “Güney Marmara’nın güzelliklerini ve burada gerçekleştirilen çeşitli aktiviteleri anlatan fotoğrafların katılmasını bekliyoruz. Temel hedefimiz: Balıkesir ve Çanakkale’nin içinde bulunduğu Güney Marmara’nın dört mevsim yaşayan; zengin bir tarihe sahip; köklü kültürel değerleri bulunan; canlı bir ekonomisi olan; çeşitli turizm merkezlerine ev sahipliği yapan; eşsiz ve güzel bir doğası bulunan; insanlarıyla ve tüm özellikleriyle canlı bir bölge imajını güçlendirmek ve kayıt altına almak” dedi.

Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015 olan yarışmada sonunda dereceye giren ve seçilen 50 fotoğraftan oluşan bir sergi Balıkesir ve Çanakkale’de fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından onaylanan yarışmaya katılmak için http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=139 adresine fotoğrafların girilmesi yeterli.

Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız…

Tüm Duyurular